top of page

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama hizmeti birden fazla kanal yönetimi ve stratejisi belirlenerek bağımsız ya da bütünleşik uygulamalar ile gerçekleştirilir. Bilinen ve popüler kanallara ek olarak dijital pazarlama hizmeti kapsamında niş ve dikkat çekici mecralar seçilerek marka/işletme bazlı yaklaşımlar ile hedef kitle için sade ve etkili stratejiler yaratılır ve uygulanır. Dijital pazarlama stratejileri yalnızca markaya/işletmeye has, terzi kesim oluşturularak bütçe ve verimlilik değişkenlikleri gözetilerek uygulanır. 

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Design stats.gif

Dijital pazarlama hizmetleri trafik, kullanıcı deneyimi, kanal optimizasyonları ve yönetimi, tutunma oranı arttırma, dönüşüm optimizasyonları konularında markanıza destek olarak her zaman daha ileriye gitmenize yardımcı olur. Bu uygulamalar ise kısaca aşağıdaki gibi açıklanabilir. (Bazı uygulamalar dijital pazarlama uygulaması olarak görülmese de pazarlama çalışmaları için kritik önem taşır)

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu: Arama motoru sıralamalarında daha üst sıralama elde edilmesi için gerekli çalışmaların tümüne arama motoru optimizasyonu ya da diğer adıyla SEO denir. SEO çalışmaları iki bölümden oluşur; teknik ve on-page optimizasyonlar. 

UX, Kullanıcı Deneyimi: Bir web sitenin ya da uygulamanın kullanıcılar için daha anlamlı, alakalı, etkili ve uyumlu hale gelmesi için gerçekleştirilen çalışmalardır. UX çalışmaları yalnızca yukarıda belirttiğimiz platformlarda değil neredeyse hayatın her noktasında kullanılır. Satışa doğrudan etki etmese de müşteri/ziyaretçilerin kaliteli bir deneyim yaşaması kritiktir. Bu sebeple gerçekleştirilen çalışmalar uzun vadede karlı geri dönüşler sağlar.

E-mail Pazarlama: Doğrudan bilgilendirme, özel kuponlar, indirim fırsatları, güncellemeler ve bildirilmesi gereken diğer bilgiler için kullanımı kritik olan e-mail pazarlama dijital pazarlama için gerçekleştirilen çalışmaların bağlantı noktalarından biridir ve hızlı etki sunar.

İçerik Pazarlama: Planlı, ilgi çekici ve kitlenize odaklı içerikler bir sonraki adım için hedef kitlenizi huniden müşteri olarak çıkartmanıza yardımcı olur. Dijital pazarlamanın temel ve köşe taşlarındandır.

SEM, Arama Motoru Pazarlama: SEO çalışmalarının haricinde gerçekleştirilen arama motoru pazarlama çalışmaları organik olarak elde edilemeyen ya da istenen hedefleri sağlayamadığı durumlarda veya daha etkili olacağına karar verildiği takdirde kullanılan yöntemdir. Google Ads ile gerçekleştirilen reklam çalışmaları buna bir örnektir.

CRO, Dönüşüm Optimizasyonu: Satış, form doldurma, abonelik ve diğer dönüşüm türleri için harcanan dönüşüm başı maliyetin optimize edilmesi ve elde tutma oranını yükseltmek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalardır. 

Influencer Pazarlama: WOMM ve arkadaş önerilerinin dijital pazarlamaya uyarlanması için influencerlar büyük bir öneme sahiptir. Influencer ilişkilerinin ve kampanyaların titizlikle yürütülmesi sağlanırken performans takibinin ve kampanya performansının en üst seviyede olması için gerçekleştirilen çalışmalardır. Satış artışı ve marka bilinirliği için önemlidir. Kampanya ve tanıtım çalışmaları gerçeklestirilirken marka konumlandırma stratejisi belirlenen hedeflere paralel ilerler. Çalışmalar belirtilen faydalar haricinde marka kimliğinin özgünlüğü için serbest bir alan sağlar.

Uçtan Uca Dijital Pazarlama ile Yüksek Performans Elde Edin

Multichannel ya da Omnichannel stratejilerimiz ile markanız potansiyel müşterilerinize kolaylıkla ulaştıralım. Müşteri sadakatinizi arttırırken elde tutma maliyetlerinizi düşürelim ve CLV değerlerinizi yükseltelim. 

Kimlerle Çalıştık?

sosyal medya ve dijital pazarlama portfolyo
bottom of page